Stáže

Využi jedinečnú príležitosť učiť sa od najlepších odborníkov a zlepši svoje vyhliadky na úspešnú kariéru v zahraničí

Si študent a chcel by si ešte pred ukončením štúdia načerpať skúsenosti a získať zaujímavú položku do svojho životopisu? Potom si na správnom mieste! Šikovným študentom a študentkám radi sprostredkujeme stáž v Nemecku alebo vo Švajčiarsku. Všetko závisí len od Tvojich schopností a ambícií. Pripravili sme odpovede na najčastejšie otázky.

Ako čo najviac vylepšiť svoje šance prijatia na zahraničnú stáž?

Túto otázku dostávame dosť často. Svoje stáže vylepšíte vtedy, keď budete na sebe neustále pracovať, budete mať motiváciu a chuť vyskúšať niečo nové. Každá položka naviac vo Vašom životopise sa ráta, či už ide o dobrovoľnícku činnosť alebo členstvo v rozličných organizáciách a spolkoch. Dôležitá je samozrejme znalosť nemčiny. Tú si môžete vylepšiť napríklad aj prostredníctvom našich kurzov cez Skype.

Kam môžem vycestovať na stáž?

Na stáž môžete vycestovať do Nemecka alebo Švajčiarska. V ponuke máme rôzne nemocnice a kliniky – stačí si len vybrať! Pre viac informácií vám odporúčame kontaktovať nás emailom na info@medeurix.eu alebo telefonicky na čísle 0948 295 590.

Budem mať za stáž zaplatené? 

To závisí od úrovne vašej znalosti jazyka. Študenti, ktorí ovládajú nemčinu na úrovni C1 majú vysoké šance na získanie miesta stážistu aj s finančným ohodnotením. Pokiaľ vaše znalosti nemčiny ešte nedosahujú úroveň C1, za stáž síce nemusíte dostať finančnú odmenu, no pamätajte na to, že je to práve nemocnica, ktorá vám poskytne nové informácie a cenné skúsenosti pre vašu budúcu kariéru lekára. Navyše budete mať pokryté aj náklady na stáž, čo sa týka ubytovania, príp. stravy. Na začiatok odporúčame Nemecko, kde na prvú stáž postačí úroveň medzi B1 a B2, ale väčšie šance majú uchádzači s B2 certifikátom. Vo Švajčiarsku sa ohodnotenie pohybuje okolo 1.200,- frankov za mesiac pre túto pozíciu, avšak je potrebný certifikát z nemeckého jazyka na úrovni C1.

Kedy začať s vybavovaním stáže?

Najlepšie rok až pol roka pred plánovaným vycestovaním. Čím skôr sa nadviaže kontakt s nemocnicou, tým ľahšie bude začleniť Vás medzi nemeckých študentov medicíny, ktorí v nemocnici absolvujú svoju povinnú ročnú stáž a taktiež Vy sa budete môcť na stáž lepšie pripraviť. Od roku 2017 sa kvôli sprísneným podmienkam posúva možnosť stáže až po absolvovaní 5. ročníka. Ide o odbornú stáž, kde bude treba využiť Vaše teoretické vedomosti a je potrebné mať absolvovaných viacero predmetov. Podmienkou je tiež dostatočná znalosť nemčiny, ktorú s Vami preveríme a odporúčame najvhodnejšie riešenie. 

Musím zaplatiť spoločnosti Medeurix poplatok za sprostredkovanie stáže?

Jedným slovom: NIE. Naše služby sú úplne bezplatné. Jedinou spoplatnenou službou, ktorá samozrejme nie je povinná, sú naše Skype konverzačné hodiny. V lekciách si precvičíte odbornú lekársku nemčinu a spoznáte bližšie nemecké reálie.

Kde dostanem ďalšie informácie týkajúce sa stáží?

Ďalšie potrebné informácie ku stážam Vám ochotne poskytneme emailom info@medeurix.eu alebo telefonicky na čísle 0948 295 590. Môžeme si taktiež dohodnúť osobné stretnutie, kde podrobne prejdeme, čo stáž obnáša, ako sa na ňu pripraviť a akú konkrétnu nemocnicu si môžete vybrať. Sme Vám k dispozícii!

Odporúčania – stáže

Odporúčaná literatúra