Nemčina cez Skype

Cítite, že by ste potrebovali vylepšiť svoju nemčinu? Chceli by ste prehĺbiť znalosti aj po odbornej stránke s dôrazom na medicínu a lekárstvo? Máme pre vás dobrú správu – ste tu správne! Náš tím kvalifikovaných lektorov vás pripraví na všetky úskalia medicínskej nemčiny, vďaka čomu výrazne zlepšíte svoju perspektívu zamestnania v zahraničí.

Prečo cez SKYPE?

  • Kurz prebieha v čase, ktorý Vám vyhovuje (v súlade s časovými možnosťami lektorky)
  • Nemusíte nikam cestovať, ušetríte hlavne čas
  • Učíte sa priamo z pohodlia Vášho domova, resp. odkiaľkoľvek
  • Lektorka sa venuje iba Vám
  • Kurz prispôsobený Vašim potrebám
  • Na kurze sa učí iba to, čo naozaj potrebujete
  • Hodinu môžete odvolať 10 hod. pred jej dohodnutým začiatkom

 

Učte sa prostredníctvom počítačového programu SKYPE (stiahnuť tu). Online jazykový kurz vedie naša skúsená lektorka Ivana Mančušková žijúca v Nemecku.

Jedna lekcia trvá 45 minút. Môžete si vybrať individuálne alebo skupinové hodiny. Skupinové hodiny prebiehajú cez konferenčný hovor s max. 2-3 klientmi. Lektorka sa venuje iba Vám a prispôsobí sa Vášmu tempu.

Náplňou kurzov sú predovšetkým témy z medicínskej oblasti. Cieľom kurzov je najmä rozšíriť vašu slovnú zásobu z lekárskeho prostredia, naučiť Vás rozprávať a rozumieť. Takisto rozvíjať aj zručnosti ako písanie a čítanie v nemeckom jazyku. A nezabudneme ani na gramatiku.

Ako kurz prebieha?

Kurz je predovšetkým orientovaný na prácu s učebnicou pre zdravotné sestry. Prechádza sa témami ako napr. ľudské telo, kostra a kosti, svaly, krv, nervový systém… až po rozhovory s pacientmi. Dôraz sa kladie najmä na naučenie sa najdôležitejšej slovnej zásoby.

Na gramatiku sa Vám vždy pošlú pracovné listy, kde budú vysvetlené dané gramatické javy s príkladmi, ktoré si môžete vždy vytlačiť a zakladať.

A keďže v zahraničí nebudete žiť len v nemocnici, resp. v zariadeniach venujeme sa aj témam zo života ako doprava, komunikácia, stravovanie, bývanie…

Zostavené osnovy sú zostavené na dobu 3 mesiacov s 2 hodinami týždenne (2x45min.). Samozrejme sa Vám vieme prispôsobiť s miernejším tempom: 1 hodina týždenne.

Čo sa týka tém zo života a gramatiky z osnov sú orientačné. Kurzy sú predovšetkým VAŠE hodiny, prispôsobíme sa Vám.

Po ukončení kurz dostanete od nás certifikát účasti/absolvovania.

Neviete si predstaviť učiť sa cez SKYPE? Prihláste sa úplne nezáväzne na 20 minútovú ukážkovú hodinu zadarmo.

Čo k tomu ešte potrebujem?

Počítač s dostatočne rýchlym internetovým pripojením a nainštalovaný SKYPE program. V prípade, že nemáte nainštalovaný SKYPE, môžete si ho stiahnuť: http://www.skype.com/de/download-skype/skype-for-computer/

Čo by sme ešte odporučili by bol headset (slúchadlá s mikrofónom), aby kvalita prenosu bola dostačujúca a bezproblémová.

Kto kurz vyučuje?

Garantom kurzu je pani Mančušková. Vyštudovala Fakultu humanitných vied. K študentom sa správa ako ku svojim priateľom a preto sú jej kurzy veľmi obľúbené. Momentálne žije v Durínsku v Nemecku, vďaka čomu má bezprostredný každodenný kontakt s nemčinou.