Ako napísať motivačný list do Nemecka

Ako napísať motivačný list do Nemecka

Pre stáž či získanie dobrej pracovnej pozície ako lekár v Nemecku nestačí poslať iba životopis a čakať na miesto. Nemenej dôležitý je tiež motivačný list, v ktorom opisujete svoje praktické skúsenosti a plány do budúcna. Náš konzultant, ktorý pracuje ako chirurg vo Švajčiarsku, nám uviedol, čo má dobrý motivačný list obsahovať. Keďže absolvoval viacero stáži ešte ako študent v Nemecku a teraz pracuje vo Švajčiarsku, pôjde o informácie priamo z praxe nemeckých zamestnávateľov. 

More

Sociálne poistenie v Nemecku

Sociálne poistenie v Nemecku

Nemecké sociálne poistenie vzniká priamo na základe zákona a hrá kľúčovú úlohu v rámci sociálneho zabezpečenia v Nemecku. Poskytuje finančnú ochranu proti životným rizíkám a ich následkov, ako sú choroba, nezamestnanosť, staroba, pracovné úrazy a dlhodobá starostlivosť. V rámci EÚ je toto poistenie veľmi podobné. Na Slovensku máme tiež takéto poistenie, ale výpočty a parametre sú už iné. V článku spomíname aj zdravotné poistenie, ktoré sme podrobnejšie rozobrali v predošlom článku.


More

Medicínsky kongres študentov, 3. časť a záver

Medicínsky kongres študentov, 3. časť a záver

Siedmy medzinárodný študentský medicínsky kongres v Košiciach mal v piatok svoj záverečný deň. Len pripomíname, že kongres trval spolu celé 3 dni (24. až 26. júna 2015) a zúčastnilo sa na ňom spolu 250 registrovaných študentov, vrátane PhD. študentov v oblasti medicínskych vied z celej Európy.

More

Medicínsky kongres študentov, 2. časť

Medicínsky kongres študentov, 2. časť

Študentský medicínsky kongres pokračuje štvrtkovým programom. Vzhľadom na vysoký počet účastníkov (250) súbežne prebieha viacero prednášok a workshopov. Limity pre prednášajúcich sú prísne. 

More

Medicínsky kongres študentov, 1. časť

Medicínsky kongres študentov, 1. časť

V Košiciach sa dnes 24.06.2015 začal dlho pripravovaný študentský medicínsky kongres. Ide v poradí už o 7. podujatie, ktoré organizuje organizuje Spolok medikov mesta Košice v spolupráci s Lekárskou fakultou UPJŠ a tiež s univerzitou.

More

Zdravotné poistenie v Nemecku

Zdravotné poistenie v Nemecku

Zdravotné poistenie v Nemecku je popri sociálnom poistení a daniach jednou z kľúčových administratívnych záležitosti, na ktorú by ste nemali pred vycestovaním zabudnúť. Pracovníci zo zahraničia žijúci v Nemecku potrebujú zdravotné poistenie a spravidla sa poisťujú priamo v nemeckom systéme.

More

6 možností, ako sa učiť cudzí jazyk

6 možností, ako sa učiť cudzí jazyk

Hľadáte si prácu, cestujete na dovolenku do zahraničia, máte v rodine cudzinca alebo chcete niečo urobiť pre seba a ďalej sa rozvíjať ? Existuje veľa dôvodov, prečo sa učiť cudzí jazyk. Ten sa stal neodmysliteľnou súčasťou života každého z nás. Ponúkame Vám rozpis, aké máte možnosti na učenie.

More

Jazyková príprava cez Skype?

Jazyková príprava cez Skype?

Jazykové kurzy cez Skype sú novinkou posledných pár rokov. Mnoho ľudí má pred touto novou možnosťou výučby predsudky a vníma ju veľmi skepticky. Ako sa dá učiť cez telefonický hovor? Ako to môže prebiehať bez osobného kontaktu? Naučím sa vôbec niečo?

More

Lekár v Nemecku

Lekár v Nemecku

V Nemecku sa nemocnice delia podobne ako u nás na univerzitné kliniky a súkromné nemocnice, cirkevné nemocnice a nakoniec siete nemocníc vlastné akcionármi. Systém tvorí zhruba 2000 nemocníc, avšak ich počet každým rokom klesá z dôvodu zvyšovania efektívnosti zdravotníctva a vytvárania špecializovaných centier. V Nemecku existuje viacero sietí súkromných nemocníc ako napr. Helios, Asklepios a ďalšie. Napriek tomu v súčasnosti podľa štatistík chýba v Nemecku okolo 10.000 lekárov.

More